Навчальний візит в рамках проєкту Energy Transition 2022: Change Lab - Repower a Green Ukraine

17.06.2022
фото

З 3 по 6 червня 2022 року відбувся навчальний візит Change Lab: Repower a Green Ukraine 15 учасників з України до Берліну. Учасниками воркшопу стали науково-педагогічні працівники інженерного та архітектурного напрямів, українські студенти, що навчаються в закордонних ЗВО, представники бізнесу та громадянського суспільства. 

Це були три дивовижні та пізнавальні дні, насичені цікавими дискусіями, яскравими виступами спікерів від представників громадянського суспільства з Німеччини в межах різноманітних воркшопів та нетворкінгу, що проводилися одночасно. Крім того, особливою темою для обговорення стала тема "зеленої" відбудови України та пошуку сталих рішень у реагуванні на виклики, пов'язані із військовою агресією рф в Україні. 


Основні тематичні напрями навчального візиту:

фото

Сонячні енергетичні системи - разом з архітектором фотоелектричних станцій Астрід Шнайдер з Eurosolar учасники навчального візиту відвідали великі урядові будівлі в центрі Берліну, які було збудовано в межах проєкту «Solar Government Berlin». 


Енергопостачання урядових будівель здійснюється за рахунок децентралізованої системи на100% з відновлюваної енергії та складається з: комбінованих електростанцій, що працюють на біодизелі, виготовленому з ріпакової олії, фотоелектричних установок, охолоджувачів, осушувачів і випаровувальних охолоджувачів, а також компресійних охолоджувачів.

Більше за посиланням...

Перейти

 

фото

 

Вітряна теплоакамуляція  - навчальна екскурсія до «Енергетичного селища Нехлін» на півночі Берліна. У Нехлині (Німеччина) за допомогою вітрового теплоакумулятора опалюється ціле село (35 будинків). 


 Для цієї мети використовуюь надлишкову частину енергії вітру, яка не може бути передана в електромережу.  Прилеглі вітряні турбіни вітрового поля Нехлін виробляють близько 70 мільйонів кВт-год електроенергії на рік.  Невелика частина генерації (близько 5 %) утворюється в особливо вітряні дні. Ідея полягає в тому, щоб використовувати надлишок енергії для нагріву води у резервуарі з подальшим використанням для теплопостачання селища.  

Більше за посиланням...

Перейти

 

фото

 

Кооперативні та солідарні форми будівництва: учасники ознайомились з історію успішних краудфандованих та приватних проєктів у сфері соціального підприємництва в Німеччині та Україні у сфері розробки та будівництва off-Grid (автономних) та екологічних житлових будинків. Свої розробки та досвід презентували асоціація SoBaWi (Солідарне Будівництво) - мережа однодумців, що спеціалізуються на проєктування та будівництві таких еко-будинків та ГО "COMMUNITY. Social Projects Lab", які уже мають пілотні проєкти в Україні.


Solar TinyHouses: у дискусії учасників та напрямку подальшої реалізації проєкту, фокус залишається на розробці сталих рішень для внутрішньо переміщених осіб в Україні. Як побудувати невелике, дешеве, екологічно та енергетично незалежне тимчасове житло для ВПО з подальшою перспективою переорієнтації у проєкти екологічного туризму?

Інші новини
05
листопада
Детальніше
ВЕБІНАР БІОЕКОНОМІЧНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОМИСЛОВОСТІ І БІЗНЕСУ
3 листопада відбувся третій і заключний онлайн вебінар із серії освітніх мітапів "Біоекономічна трансформація промисловості та бізнесу"
04
листопада
Детальніше
У Києві відбувся практичний воркшоп з монтування гібридних балконних сонячних станцій
28 жовтня у Київському інституті відновлюваної енергетики НАНУ відбувся практичний воркшоп з монтування та налаштування гібридної балконної сонячної системи.
03
листопада
Вебінар 2
Детальніше
ВЕБІНАР ПОЛІТИЧНІ ТА СУСПІЛЬНІ ЗМІНИ ДЛЯ БІОЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
1 листопада у рамках проєкту «Будуємо біоекономіку України» відбувся другий вебінар із серії освітніх мітапів.
01
листопада
Детальніше
ВЕБІНАР ОСВІТА, НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ В БІОЕКОНОМІЦІ
30 жовтня ми розпочали серію освітніх мітапів в межах проєкту «Будуємо біоекономіку України», що реалізується під загальною координацією стипендіатки програми к.е.н. Вострякової Вікторії в межах Стипендійної програми підтримки лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства та фінансується Європейським Союзом.