top of page

Our Blog



Раді підтримати інформаційно та організаційно новий проєкт Будуємо біоекономіку України (Building Bioeconomy for Ukraine) - персональний стипендійний проєкт голови ГО "Агенція сталого розвитку "СИНЕРГІЯ" Вострякової Вікторії, що здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства»



Загальною метою проєкту є створення передумов для формування інноваційних біоекономічних стратегій розвитку та управління на всіх рівнях із урахуванням поточного стану візії, сприйняття та очікувань від біоекономічної трансформації широкого кола зацікавлених осіб, за рахунок розробки інформаційно-аналітичного документа, сформованого на основі емпіричного дослідження.


Для досягнення цієї мети необхідно визначити основні передумови та проблеми, що виникають в процесі біоекономічної трансформації, ризики та потенційні можливості розвитку біоекономіки в Україні, розробити рекомендації для вдосконалення передумов для біоекономічної трансформації на усіх рівнях, розробити та адаптувати існуючі бізнес-моделі, створити платформу для забезпечення продовження обміну досвідом, нетворкінгу та розвитку біоекономіки після завершення проекту.


В межах проєкту заплановано ряд активностей:

  • Проведення фокус-групового дослідження

  • Проведення серії навчальних вебінарів

  • Підготовка до публікації "Білої книги"

  • Проведення публічної дискусії із залученням широкого кола зацікавлених сторін

  • Публічна презентація дослідження та "Білої книги"

  • Створення спільноти однодумців та амбасадорів сталого біоекономічного розвитку України.

Запрошуємо до співпраці, реєструйтесь. Разом зможемо більше!








Команда ГО "Агенція сталого розвитку "СИНЕРГІЯ" та німецький кооператив WECHANGE eG мають за честь запросити Вас на публічну дискусію "Перспективи створення зелених енергетичних спільнот в Україні", яка відбудеться 14 вересня 2023 року з 12.30 до 17.30 год. у м. Вінниця у приміщенні з укриттям.

Захід відбувається в рамках проєкту

"Civil Society Energy for Resilient Ukraine"

за підтримки МЗС ФРН.



Метою публічних дискусій є презентація першої частини фокус-групового дослідження "Потенціал створення зелених енергетичних спільнот в Україні" та поширення знань про зелені технології і переваги сталої енергетики. Крім того, захід має на меті сприяння розвитку локальних проєктів відновлюваної енергетики через залучення громадян та місцевих громад до вироблення спільних рекомендацій для написання білої книги "Перспективи розвитку зелених енергетичних спільнот в Україні”. Проведене дослідження надає уявлення про наявні передумови, бар’єри та стимули, а також узагальнює рекомендації щодо заходів, необхідних для стимулювання створення енергетичних спільнот в Україні. Пропозиції, зауваження та коментарі щодо проблемних аспектів законодавчого, фінансового та технічного аспектів, озвучені та обговорені протягом публічних дискусій, будуть враховані в процесі підготовки “Білої книги”. Також ви можете надсилати пропозиції на електронну пошту: ngo_agency@sdasynergy.org. Захід матиме кілька послідовних сесій та локацій: 1. Офлайн фокус-групова сесія “Соціально-екологічні та інформаційні аспекти створення енергетичних спільнот” 14 вересня 2023 року, з 10:30 до 12:30 год.

(необхідна окрема реєстрація, участь тільки запрошених експертів). 2. Офлайн публічна дискусія “Перспективи розвитку зелених енергетичних спільнот в Україні" 14 вересня 2023 року, з 12:30 до 15:30 год.

(вхід вільний для зареєстрованих учасників, кількість місць обмежена). 3. Супер-фінал Кейс-чемпіонату RE-ENERGIZE UKRAINE 14 вересня 2023 року, з 16:00 до 17:30 год. (вхід вільний для зареєстрованих учасників, кількість місць обмежена).

Попередню програму заходу можна переглянути тут, з прес-релізом дослідження можна ознайомитись тут, але якщо у Вас виникнуть додаткові питання, які Ви хотіли б обговорити при зустрічі, напишіть нам про це заздалегідь.

Реєстрація доступна до 12 вересня 2023 року





Запрошуємо територіальні громади взяти участь у проєкті розбудови «зелених» енергетичних спільнот «Civil Society Energy for Resilient Ukraine», що реалізується німецьким кооперативом WECHANGE eG (м. Берлін) у партнерстві з ГО «Агенція сталого розвитку «СИНЕРГІЯ» (м. Вінниця) та фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини. Метою проєкту є сприяння розвитку зелених енергетичних спільнот та використання відновлюваних джерел енергії в Україні.


Проєкт передбачає проведення кейс-чемпіонату «RE-ENERGIZE UKRAINE» — конкурсу, в якому команда проєкту планує об'єднати небайдужих активістів (енергоменеджерів, студентів-енергетиків старших курсів, інженерів-енергетиків, громадські організації, активістів та інші зацікавлені ініціативні групи) для пошуку ефективних способів використання відновлювальних джерел енергії у громадах.


Запрошуємо громади взяти участь проєкті та запропонувати власний обʼєкт, який наразі є пріоритетним для громади для переведення на роботу від відновлювальних джерел енергії для опрацювання учасниками в рамках чемпіонату.


Наприклад:

— забезпечення електроенергією початкової школи, садочка;

— забезпечення тепло- чи електроенергією амбулаторії;

— забезпечення автономної роботи водонапірної станції та ін.


Результат переведення запропонованого обʼєкта на відновлювані джерела енергії повинен мати позитивний економічний або соціальний ефект для жителів та жительок громади.


Організатори очікують отримати від територіальних громад інформацію про реальний обʼєкт та опис наявних у громади ресурсів (наприклад, території для потенційного розміщення вітряків, сонячних панелей тощо, людські ресурси, потенційна підтримка бюджету ТГ). З наданої інформації команда проєкту сформує кейс — опис завдання, яке учасники будуть вирішувати в рамках чемпіонату.

Для ТГ це чудова можливість:

— долучитися до соціальної ініціативи та поліпшити співпрацю з екоактивістами на регіональному та національному рівні, долучити їх до розвʼязання своєї проблематики;

— отримати готові рішення щодо використання відновлюваних джерел енергії для потреб громади та обрати найкраще для потенційної реалізації;

— отримати підтримку у пошуку фінансування та в процесі впровадження запропонованого рішення;

— познайомитися з колегами та колежанками з інших ТГ та обмінятися досвідом;

— налагодити комунікацію з німецькими менторами у сфері відновлюваних джерел енергії (як ментори до проєкту будуть залучені українські фахівці, що мають досвід реалізації та управління проєктами ВДЕ, та представники німецьких енергетичних кооперативів).


Долучитися до проєкту: https://cutt.ly/D5NPnL5


Кінцевий термін подачі заявок (опису об'єктів) — 12 травня 2023 року о 16.00.


Більше інформації про проєкт та відбір заявок >>>


bottom of page