Запрошуємо представників громад запропонувати обʼєкти для переведення на «зелену» енергетику

05.05.2023

Запрошуємо територіальні громади взяти участь у проєкті розбудови «зелених» енергетичних спільнот «Civil Society Energy for Resilient Ukraine», що реалізується німецьким кооперативом WECHANGE eG (м. Берлін) у партнерстві з ГО «Агенція сталого розвитку «СИНЕРГІЯ» (м. Вінниця) та фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини. Метою проєкту є сприяння розвитку зелених енергетичних спільнот та використання відновлюваних джерел енергії в Україні.

Проєкт передбачає проведення кейс-чемпіонату «RE-ENERGIZE UKRAINE» — конкурсу, в якому команда проєкту планує об'єднати небайдужих активістів (енергоменеджерів, студентів-енергетиків старших курсів, інженерів-енергетиків, громадські організації, активістів та інші зацікавлені ініціативні групи) для пошуку ефективних способів використання відновлювальних джерел енергії у громадах.

Запрошуємо громади взяти участь проєкті та запропонувати власний обʼєкт, який наразі є пріоритетним для громади для переведення на роботу від відновлювальних джерел енергії для опрацювання учасниками в рамках чемпіонату.

Наприклад:

— забезпечення електроенергією початкової школи, садочка;

— забезпечення тепло- чи електроенергією амбулаторії;

— забезпечення автономної роботи водонапірної станції та ін.

Результат переведення запропонованого обʼєкта на відновлювані джерела енергії повинен мати позитивний економічний або соціальний ефект для жителів та жительок громади.

Організатори очікують отримати від територіальних громад інформацію про реальний обʼєкт та опис наявних у громади ресурсів (наприклад, території для потенційного розміщення вітряків, сонячних панелей тощо, людські ресурси, потенційна підтримка бюджету ТГ). З наданої інформації команда проєкту сформує кейс — опис завдання, яке учасники будуть вирішувати в рамках чемпіонату.

Для ТГ це чудова можливість:

— долучитися до соціальної ініціативи та поліпшити співпрацю з екоактивістами на регіональному та національному рівні, долучити їх до розвʼязання своєї проблематики;

— отримати готові рішення щодо використання відновлюваних джерел енергії для потреб громади та обрати найкраще для потенційної реалізації;

— отримати підтримку у пошуку фінансування та в процесі впровадження запропонованого рішення;

— познайомитися з колегами та колежанками з інших ТГ та обмінятися досвідом;

— налагодити комунікацію з німецькими менторами у сфері відновлюваних джерел енергії (як ментори до проєкту будуть залучені українські фахівці, що мають досвід реалізації та управління проєктами ВДЕ, та представники німецьких енергетичних кооперативів).

Долучитися до проєкту: https://cutt.ly/D5NPnL5

Кінцевий термін подачі заявок (опису об'єктів) — 12 травня 2023 року о 16.00.

Більше інформації про проєкт та відбір заявок >>>

Інші новини
05
листопада
Детальніше
ВЕБІНАР БІОЕКОНОМІЧНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОМИСЛОВОСТІ І БІЗНЕСУ
3 листопада відбувся третій і заключний онлайн вебінар із серії освітніх мітапів "Біоекономічна трансформація промисловості та бізнесу"
04
листопада
Детальніше
У Києві відбувся практичний воркшоп з монтування гібридних балконних сонячних станцій
28 жовтня у Київському інституті відновлюваної енергетики НАНУ відбувся практичний воркшоп з монтування та налаштування гібридної балконної сонячної системи.
03
листопада
Вебінар 2
Детальніше
ВЕБІНАР ПОЛІТИЧНІ ТА СУСПІЛЬНІ ЗМІНИ ДЛЯ БІОЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
1 листопада у рамках проєкту «Будуємо біоекономіку України» відбувся другий вебінар із серії освітніх мітапів.
01
листопада
Детальніше
ВЕБІНАР ОСВІТА, НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ В БІОЕКОНОМІЦІ
30 жовтня ми розпочали серію освітніх мітапів в межах проєкту «Будуємо біоекономіку України», що реалізується під загальною координацією стипендіатки програми к.е.н. Вострякової Вікторії в межах Стипендійної програми підтримки лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства та фінансується Європейським Союзом.