top of page
  • ngoagency

"Зелена" енергетика для шелтерів та тимчасових поселень ВПО23.05.2022 року відбувся ознайомчий вебінар "Зелена" енергетика для шелтерів та тимчасових поселень ВПО". Вебінар організовано в рамках проєкту Repower a Green Ukraine 2022, що фінансується німецьким урядом та реалізується німецьким кооперативом WeChange у партнерстіві з українськими ГО “Агенція сталого розвитку “СИНЕРГІЯ” та “Екоклуб”


Якщо раніше, у проєкті Civil Society Cooperation 2021 нашою основною метою було створення енергетичних кооперативів з відновлюваних джерел в Україні, то сьогоднішні реалії створюють для нас нові виклики, повязані перш за все з величезною кількістю ВПО та енергетичною кризою. Тому за погодженням і за підтримки німецького уряду наш проєкт переорієнтовано під більш нагальні потреби, повязані із розробкою сталих моделей забезпечення доступною і чистою енергією ВПО.


Проєкт складається з декількох етапів, зокрема передбачає навчальний візит до Німеччини, сертифікований онлайн курс "Проєктування фотоелктричних стнцій з використанням професійного програмного забезпечення" та активностей на території України, у разі стабілізації ситуації.


На зустрічі презентовано перші два етапи проєкту та спікерів і експертів онлайн курсу - представників громадянського суспільства, науки та бізнесу.


В межах вебінару розглянуто загальну проблематику, світові кейси та інснуючі пілотні проєкти, можливості програмного забезпечення та можливі технологічні рішення. Презентовано програму сертифікованого онлайн курсу "Проєктування фотоелектричних станцій із використанням професійного програмного забезпечення", що стартує у липні 2022 року.


Крім онлайн курсу, презентовано прграму навчального візиту до Німеччини ChangeLab2022 - спеціальна програма українсько-німецького партнерства у сфері «зеленої» енергетики та екологічного житла. Основною метою поєкту є розбудова сталого та безпечного для клімату майбутнього, незалежного від викопного палива. Ми шукаємо шляхи співпраці для розвитку таких проєктів в обох країнах. Ми обговоримо енергетичні кооперативи, сонячні, вітряні та біомасові станції, а також автономні системи, відвідаємо деякі «зелені» об’єкти в Берліні і, можливо, навіть побудуємо кілька прототипів тимчасового житла для біженців, які згодом можна буде використовувати для зеленого туризму.

Детально з програмою заходу можна ознайомитись за посиланням: https://2022.wandellab.org/green-ukraine/47 переглядів0 коментарів
bottom of page